середа, 13 грудня 2017 р.

Як вивчити англійську швидше ніж на курсах

  Немає коментарів

How to learn English faster than on course

Останнім часом такий ажіотаж розігрався з вивченням англійської мови в наших краях. Дехто проігнорував цю хвилю. Більшість все таки кинулась у пошуках репетиторів, курсів, відео, підручників, певною мірою ставши «сам собі репетитором», і постійно задаючи головне питання «ЩО РОБИТИ?»

1. Пам’ятайте про ціль.

Завжди пам’ятайте, чому ви вчите мову, для чого вона вам потрібна, не залежно від того як ви це робите - самостійно, в групі чи з репетитором. Орієнтованість на ціль задає курс (робота, навчання, туризм, побут), допомагає визначити план роботи, правильно підібрати навчальний матеріал, не розсіюватися на інші теми і області мови, і як результат це скоротить час навчання.




2. Позбутися страху помилок.

Помилки це невід’ємна складова вивчення мови. Сприймайте їх як досвід. Не дарма кажуть «на помилках вчаться» (to learn from mistakes). Не бійтеся помилятися. Немає помилок є досвід. Всі помиляються. Тому сміливіше. Чим швидше це зрозумієте, тим швидше піде реальна практика мови.

3. Починайте з малого.

Отже бажання є, ціль є, і все хочеться зараз і одразу. Тут вже треба терпіння і послідовність - починайте навчання з малого. Спочатку прості конструкції, які легше освоїти і які додадуть вам впевненості і сміливості говорити, потім складні, по мірі ваших успіхів.

4. Тренуйте спочатку усне мовлення, потім писемне.

В першу чергу і частіше мова нам потрібна, щоб слухати і говорити, а вже потім читати і писати. Тому починайте з удосконалення навичок говоріння і слухання, а вже потім читання і письма. Світова методика вже давно вибрала комунікативне спрямування.

5. Робіть менше вправ.

І що логічно витікає з попереднього пункту, виконуйте менше письмових граматичних вправ та тестів. Шкільні завдання столітньої давності (допишіть, перепишіть, вставте, викресліть, виберіть) не повинні бути основними у процесі навчання.

6. Тренуйтесь за зразком (pattern).

Свою ефективність довела проста вправа на підстановку (drilling), коли берете одну конструкцію і доводите до автоматизму, повторюючи багато разів. Наприклад, тренуємо

I have got. Можна змінювати слово:
               I have got a pen.
               I have got a book.
               I have got a house.

Можна розширювати речення:
               I have got a pen.
               I have got a pen in a bag.
               I have got a house which has three rooms.

Повторіть так структуру 50 разів, і ви побачите результат.

7. Складайте історії з новими словами і конструкціями.

Вивчивши порцію слів, виразів чи нову граматичну форму, складайте історії з ними, записуйте їх і розказуйте.

8. Слухайте і переказуйте.

Те, що треба багато слухати і слухати саме автентичний матеріал (відео, кліпи, подкасти, фільми) – вже не новина. Не просто слухайте, а й переказуйте почуте, а ще краще переказуйте, використовуючи нові слова, які ви почули з відео.

9. Навчайтеся безперервно.



Навчайтеся кожного дня. Найголовніше у вивченні мови – це систематичність.
 
Ніякі методи не будуть ефективними, якщо не навчатися регулярно. Робіть це хоча б 15-20хв, але кожного дня. По перше, так ви виробите хорошу звичку. Можете замінити нею погану звичку)), наприклад, навчатися замість просиджувати в соцмережах))). А по друге, так результати ви побачите швидше.

Успіхів!

Good luck!

Немає коментарів :

Дописати коментар