Життя в штатах

  Немає коментарів
Фантазії та реалії. В чомусь вони зівпадають, а в чомусь навпаки. Американські фільми, які ми дивимось майже щодня, передають реалістично умови життя та роботи в цій країні. Ми чітко уявляємо образ американця, навіть, не зустрівши його в реальності. Завжди усміхнений, дивакувато вдягнений та неймовірно ввічливий! Такий образ мене переслідував в штатах майже кругом. Хіба що лишається додати імідж підлітків, які неодноразово мене смішили. Важко стримати сміх, коли в неділю в величезному торгівельному центрі, переповненому різношерстних людей, помічаєш тінейджерку в піжамі та домашніх капцях з елегантною дамською сумочкою під рукою і гулькою, яка незграбно стирчала на голові. Найбільше мене смішила реакція інших перехожих. Тобто її ВІДСУТНІСТЬ. А що? Це ж Америка. Свобода самовираження. На жаль, посмакувати Америкою мені довелось лише в Клівленді, не рахуючи коротких подорожей до Чікаго та Мертл Біч. Тому мій пост буде більше про життя не в мегаполісах, а в звичайних містечках недалеко від Клівленда, штату Огайо.
Чим же привабила мене Америка?
  • Якість! О так, якість - це перш за все. Доступність якісних речей, гарні дороги, недорогі машини, ввічливість обслуговуючого персоналу та простих пересічних людей.
  • Безкоштовні спортивні поля та тенісні корти. Неймовірно сподобалось, що таке недешеве задоволення, як великий теніс, в штатах безкоштовне. Взагалі важко знайти щось недоступне для пересічних жителів. Було б лишень бажання.
  • Українські школи, магазини та церкви. В Клівленді досить велика українська спільнота, тому діти українців мають змогу відвідувати українську недільну школу, а в спеціальних магазинах в Ukrainian Village ви можете придбати продукти з Батьківщини, або і готові українські страви. 
  • Державна допомога. Виявляється, що кожного року жителі Америки подають підзвітність про свої прибутки та затрати. Окремі спеціалісти займаються підготовкою документів та розрахунків, в результаті яких держава стягує податок, або вертає якісь кошти, якщо затрати перевищують прибутки. Особливо це стосується багатодітних сімей. 
  • Great Gyms! Дуже гарні спортивні клуби! Там можна весь день провести, адже переважно у всіх є сауни, джакузі, басейни, спотривні майданчики, тренажери, душові кабінки, все необхідне, щоб привести себе до ладу і досхочу насолодитись відпочинком))
  • Особистий простір в громадський місцях. Ніхто не буде втручатись в нього без причини. Ну хоча для прикладу візьмемо чергу в магазині. Американці стоять на відстані щонайменше метра один від одного, проявляючи повагу та ввічливість. Ніхто там не буде дихати тобі в потилицю і шарпати твою сумку, як у нас тут часто відбувається.
  • Співвідношення зарплат до буденних витрат. Якщо припустити, що середньостатистчна зарплата звичайного робітника 10-12 $ за год, не говорячи про зарплати фахових спеціалістів, то можете собі тільки уявити, що можуть дозволити американці за свою денну зарплату. Перераховувати довго. Одяг є реально дешевшим та якіснішим, ніж в Україні. Придбавши річ, ви ще можете її повернути протягом двох тижнів, а то і більше, за наявністю чека (а інколи проходить і без нього). 
Що ж не сподобалось, так це, що життя hard-working Ukrainians зводиться до тяжкої праці, щоб оплатити всі рахунки, страховки та податки. Українці, які живуть в штатах, мають тяжко працювати, щоби гарно жити. 
  • Плановий запис до медичного закладу за пару місяців наперед! В іншому разі неплановий похід до лікаря може влетіти в нереально велику копієчку! Тому треба бути здоровими і мати гарну медичну страховку. 
  • Без машини нереально! Права, як і транспортний засіб, просто необхідні в штатах. Хіба що ви - фанат велоспорту)). Відстані великі, публічний транспорт обмежений. Права в штатах отримати досить легко. Потрібно пройти тест (можна, навіть, російською мовою), попередньо вивчивши правила, так як вони специфічні, та здати водіння. 
  • Територіальна віддаленість. Потрібно завжди планувати день, адже діставатись в той же спортклуб чи то магазин може бути трохи задовго. 
  • Прогулянки на свіжому повітрі. Саме поняття прогулятись в таких містах, як Клівленд, певно взагалі відсутнє, як і в більшості американських містах. Коли я ввечері виходила пройтись подихати, то на мене косо поглядали сусіди і щоб якось викручуватись з таких ситуацій, я починала легкий біг. Відразу ж реакція американців змінювалась: вони весело махали рукою і бажали гарної пробіжки. 
Звичайно, це мої власні враження від штатів і вони можуть досить відрізнятись від інших думок. Звичайно, варто відмітити, що в Америці кожен штат відрізняється своїми законами, стилями життя та правилами. Тому, якщо збираєтесь до штатів, краще дізнатись більше саме про той, до якого ви подорожуватимете.

Немає коментарів :

Дописати коментар